Bilgisayar Hızlanması için Öneriler

 

Bilgisayar-Hızlandırma

Bilgisayar Hızlanması için Öneriler

Bilgisayar temizleme programları hayatımızın önemli bir parçasını oluşturan bilgisayarlarımızın daha verimli çalışmalarını sağlayacak programlardır.

Bilgisayar temizleme programlarına geçmeden önce kişisel olarak/ manuel bilgisayar temizleme yöntemlerine değinmek istiyorum.

Öncelikle bilgisayarlarınızı yavaş çalışmasına sebep olan uygulamaları manuel olarak kapatmak ilk yapılacak işlerden…

Kişisel Önlemler:

Bunun için bilgisayarınıza reset atarak F8 tuşuna sürekli basıp bilgisayarınızın güvenli modda açılmasını sağlayın. Daha sonra başlat/ çalıştır sekmesine msconfig yazarak önünüze gelen pencerede başlatma menüsünü seçin.

Bilgisayarın yavaş çalışmasına neden olan ve işinize yaramayan programları bularak önlerindeki kutucukları boşaltın. Böylece performansınızı gereksiz yere harcayan programlardan tamamen kurtulmuş olacaksınız. İkinci olarak bilgisayarınızda temp dosyaları gibi  geçici dosyaları silin. Bunun için izleyeceğiniz yol başlat menüsü programlar donatılar sistem araçları temizleme seçeneğine gelebilirsiniz. Burada geçici tüm dosyaları silerek bilgisayarınızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Üçüncü olarak bilgisayarınıza bulaşmış kötü yazılımları ortadan kaldırmak için güvenilir bir antivirüs programı yüklemeniz gerekir. Güvenilir anti virüs programları Bitdefender, Kaspersky, Nod32 gibi programlardır. Lisanslı olarak satın alabileceğiniz bu programları bilgisayarınıza kurduktan sonra zararlı yazılımları virüs ve trojanleri ortadan kaldırabilirsiniz.

CCleaner Programı:

Bu programla sisteminizi optimize edebilirsiniz. Sisteminizde kullanılmayan dosyaların tamamen ortadan kaldırılması bilgisayarınızın performansını artacak ve bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasına yardım edecektir. CCleaner programı temporary dosyaları çerezler otomatik form tamamlama url geçmişi ve kullanılmayan registry kayıtları dosya uzantıları activex control, hatalı kısayollar gibi görmediğimiz ve bilgisayarı yavaşlatan tüm gereksiz dosya ve uzantıları temizleyen bir araçtır.

Advanced System Care Programı

Bilgisayarınızın bakımı temizliği  ve bilgisayarınızın hızlandırılması konusunda, rakiplerine oranla kendi alanında en başarılı programlar arasında yer alan bir sistem optimizasyon programı olan Advanced System Care Programı İle de bilgisayarınız tertemiz olacak…

2 Yorum

  1. sakaryadanhaber dedi ki:

    zaman zaman kullandığımız proğramlar yukardakile ama benim tercihim ayda bir kurup tarama sonucu kaldırıyorum arka planda bunlarda çalışıyor çünkü.

  2. taha dedi ki:

    cclener programı bu aşamada tavsiye edebileceğim en iyilerinden gerçekten çok yararlı bir şekilde temizlik sağlıyor

Bir Cevap Yazın