Dünyaca ünlü sitelerin değerleri

sitelerin değerleri

Farklı içeriklerde milyonlarca web sitesi var, bu sitelerin büyük çoğunluğu doğrudan veya dolaylı olarak para kazanmak için açılmış siteler. Bu siteler anlık olarak para kazandırmanın yanı sıra zamanla değer de kazanıyorlar. Peki hepimizin tanıdığı sık sık ziyaret ettiği belkide sürekli alışveriş yaptığı bu sitelerin değerleri ne kadardır hiç aklınıza geldi mi?

Aşağıda artık hayatımızın birer parçası haline gelmiş İnternet sitelerinin tahmini parasal değerleri var

Dünyaca ünlü sitelerin değerleri

 

 • Google : Google, sana saygım sonsuz ama sana tapamaaam… Sadece sorgulama olarak kullandığımızı sandığımız Google sitenin tahmini parasal değeri 10.146.950 TL (On Milyon Yüz Kırk Altı Bin Dokuz Yüz Elli Türk Lirası)
 • Facebook : Artık hesap açma yaş ortalaması  kalu bela’ya dayanan Facebook’ un tahmini parasal değeri : 417.204.150 TL (Dört Yüz On Yedi Milyon İki Yüz Dört Bin Yüz Elli Türk Lirası)
 • Twitter : Facebook’tan sıkıldım çok lakayıt bir de çok çoluk çocuk doldu biraz daha ciddi bir sosyal ağ yok mu diyerek sığınılan Twitter’ın tahmini parasal değeri : 305.826.000 TL (Üç Yüz Beş Milyon Sekiz Yüz Yirmi Altı Bin Türk Lirası)
 • Instagram : İnsanoğluna resim çekmeyi çekilmeyi sevdiren ya da içimizdeki sevdayı dışa vuran mı desek ona ne desek? Sen hak ediyorsun milyon TL’leri… Instagram’ın tahmini parasal değeri ise 30.380.000 TL (Otuz Milyon Üç Yüz Seksen Bin Türk Lirası)
 • Linkedln : Profesyonel Facebook diyoruz biz siz iş ve işçi bulma kurumu diyebilirsiniz. Şirketlerin ön planda olduğu bu platformun tahmini parasal değeri 66.414.000 TL (Altmış Altı Milyon Dört Yüz On Dört Bin Türk Lirası)
 • Pinterest : Vaay çok güzel takımmış diyerek bir çoğumuzun keşfettiği, buradan çok iyi fikirler çıkar diyerek düzenli ziyaret ettiği platform. Daha fazlasını hak ediyorsun sen. Şu an ki tahmini parasal değeri 53.480.750 TL (Elli Üç Milyon Dört Yüz Seksen Bin Yedi Yüz Elli Türk Lirası)
 • Google Plus : Google’ın bazı durumlarda zorunlu kayıt olmanız gereken sosyal ağı, data sağlam aktivite sıfır. Biraz cezbetse Google, en üst sıraları zorlayacak platform. Tahmini parasal değeri 100.241.270 TL (Yüz Milyon İki Yüz Kırk Bir Bin İki Yüz Yetmiş Türk Lirası)
 • Youtube : Film, müzik, eğitim kısaca aklına ne gelirse en geniş içeriğe sahip video izleme sitesi. Geleceği bugününden daha parlak olan bu sitenin tahmini parasal değeri 191.292.350 TL (Yüz Doksan Bir Milyon İki Yüz Doksan İki Bin Üç Yüz Elli Türk Lirası)
 • Google Play : Yine Google’a ait başka bir site Android telefonu olan ve ziyaret etmeyen var mı? Sitenin tahmini parasal değeri 103.160.150 TL (Yüz Üç Milyon Yüz Altmış Bin Yüz Elli Türk Lirası)
 • Ebay : Dünyanın en tanınmış ikinci el satış sitesi desek? Türkiy’de adına efsaneler yazılmış sitede diyebiliriz, öyle ki bir Iphone 100$ falan yani… Ama güzel elbiseler alan Türk kadını hesabı çoktur kesin, yani galiba… Tahmini parasal değeri 23.380.800 TL (Yirmi Üç Milyon Üç Yüz Seksen Bin Sekiz Yüz Türk Lirası)

 

 

Biraz da Türkiye’de açılmış sitelere bakalım…

 • Sahibinden.com : İnternet ilk Türkiye’ye geldi biz vardık! Diyebilecek kadar eski 2000 yılında kurulmuş bu site de ikinci el bir eşya satmadım ben demeyin inanmam. Sitenin tahmini parasal değeri 4.980.870 TL (Dört Milyon Dokuz Yüz Seksen Bin Sekiz Yüz Yetmiş Türk Lirası)
 • Gittigidiyor.com : Ebay’ın Türkiye’de ki satış sitesi yine bilmeyen yoktur ama satış yapmadım diyen çoktur. İlla para alacak hınzır, beleş kapılarını açmadı gitti. Tahmini parasal değeri 1.120.850 TL (Bir Milyon Yüz Yirmi Bin Sekiz Yüz Elli Türk Lirası)
 • Hepsiburada.com : Yine internet üzerinden satış yapan bir site fakat kullanılmamış ürünler, yeni… Yani ne anlatıyorsam adamlar o kadar eski ki zaten her yerde reklamları var. Türkiye’nin en eski satış sitesi desek doğru olur mu acaba? Ama en eski ve bugüne kadar gelmiş satış sitesi desek sanırım doğru olur. Tahmini parasal değeri 692.930 TL (Altı Yüz Doksan İki Bin Dokuz Yüz Otuz Türk Lirası)
 • Eksisözlük : Kimi zaman sivri dilleri ile eleştirilseler de bir konuyu çok da akademik anlamları ile anlamak istemiyorsak 1999’dan beri bu siteyi ziyaret ediyoruz. siteye ilk defa girip -Nere lan burası? diye sitenin adına bakmayan yoktur. Tahmini parasal değeri 3.132.650 TL (Üç Milyon Yüz Otuz İki Bin Altı Yüz Elli Türk Lirası)
 • Webrazzi : Paparazzi! Dijital, e-ticaret, mobil, girişimler, teknoloji, yatırımlar gibi ana başlıkları olan İnternet’te tabiri yerindeyse haberleri olmadan kuş uçmayan ekibin web sitesi, bu tür şeylere merakınız varsa ve takipte zorlanıyorsanız tek adrestir herhalde webrazzi.com… Tahmini parasal değeri 212.070 TL (İki Yüz On İki Bin Yetmiş Türk Lirası)
 • N11.com : Sahada yeni olmasına rağmen hızlı bir çıkış yakalayan firma, zararına çok satış yaptığına inanılsa da sitenin değerini iyi bir seviyeye çıkarttıkları ortada. Tahmini parasal değeri 719.380 TL (Yedi Yüz On Dokuz Milyon Üç Yüz Seksen Bin Türk Lirası)
 • Akakce.com : 15 yıldır İnternet’ten alışverişe ciddi yön veren Akakçe, bakmadan almam sloganının devir edilmesi gereken firma. Tahmini parasal değeri 287.650 TL (İki Yüz Seksen Yedi Bin Altı Yüz Elli Türk Lirası)
Haber Siteleri
 • Hürriyet.com.tr : 2.334.950 TL (İki Milyon Üç Yüz Otuz Dört Bin Dokuz Yüz Elli Türk Lirası)
 • Haber7.com : 1.111.310 TL (Bir Milyon Yüz On Bir Bin Üç Yüz On Türk Lirası)
 • Mynet.com : 1.128.530 TL (Bir Milyon Yüz Yirmi Sekiz Bin Beş Yüz Otuz Türk Lirası)
 • Haberturk.com : 716.490 TL (Yedi Yüz On Altı Bin Dört Yüz Doksan Türk Lirası)

 

Hayal kurmayın, harekete geçin!

Aklınızda bir proje varsa hemen hayata geçirin, belkide bir sonraki milyon TL’lik site sizinki olacak?

 • dijitalbazaar.com  : 20 TL (Yirmi Türk Lirası) Evet yanlış okumadınız 20 TL Hani şu yeşil renkte olan var ya o 20 TL’den

Saygılar 🙂

5 Yorum

 1. hoppidi dedi ki:

  güldürdünüz hocam 😀 koskoca google değeri 10M olurmu hiç yapmayın lütfen..

  • Selçuk YILDIRIM dedi ki:

   Dikkat edin Google şirket değerinden bahsetmiyorum. Site değerinden bahsediyorum.. Yotube, Google Play, Google Plus vs.. bir çok alanda daha var Google. Bu şekilde bir değerlendirmeye girersek tabii ki komik bir rakam 10M 🙂

 2. Hasan34 dedi ki:

  Yanlız bir sorun var gittigidiyor 250 milyon tl civarinda bir satışı gerçekleşti..

 3. Mehmet Talha dedi ki:

  30 liraya sitenizi almak istiyorum. 😀

 4. yakupkaba dedi ki:

  Güncel domain fiyatları diye düzeltirseniz yanlış anlaşılma ortadan kalkacaktır ama iyi bir araştırma olmuş

Bir Cevap Yazın