Dünyanın En iyi Eğitim Siteleri

dünyanın en iyi eğitim siteleri

Dünyanın En iyi Eğitim Siteleri

İnternet’in hayatımıza girmesi ile bilgi erişilmesi çok kolay bir şey halini aldı, tabi doğru bilginin yanında İnternet’in yanlış bilgileri de barındırdığını unutmamak gerek. Sizin en iyi Eğitim Siteleri listesi hazırladım.

Bugün artık alacağımız evden arabaya, hastalığımızdan yemek tariflerine, yaptığımız işlerde ki gelişimden öğrencilerin ödevlerine kadar her şey için İnternet kullanılıyor. Peki düzenli iyi sonuç getiren bilgilere ulaşmakta zorlandığınız olmuyor mu? İşte sizin için en iyi bilgilere ulaşabileceğiniz, gerçek eğitmenler tarafından hazırlanan neredeyse aradığınız her konuda doğru bilgiler bulabileceğiniz bazı siteler.

Eğitim Odaklı İnternet Siteleri

Not: İsimlerine tıklayarak siteleri ziyaret edebilirsiniz…

 

UDEMY – Sitenin yapımcısı Eren Bali isminden de anlayacağınız gibi bir Türk. Site, Dünya genelinde 500 bin kullanıcıyı aşmış durumda 80 bin farklı ders ile  gayet başarılı bir eğitim sitesi. Site içinde Türkçe dahil bir çok dilde farklı kategorilerde ücretli ve ücretsiz eğitimler bulmanız mümkün. Dersler video anlatım olarak yapılmakta. Sık sık yapılan muazzam indirimlerle çok kaliteli dersleri 20-30TL gibi rakamlara yakalamak mümkün. Kayıt olduğunuz dersleri telefon uygulamasına indirerek ofline olarakta izleyebiliyorsunuz. Uzun zaman geçirebileceğiniz benim de favorim olan eğitim sitesidir.

Youtube EDU – Youtube eğitim videoları kanalı

Preply – 2013 Yılında kurulan ve 2017 itibari ile 47 bin özel eğitmen ile 100 bin kişiyi aşan öğrenci sayısına sahip bir eğitim sitesi. Preply, Türkçe dahil 27 farklı dilde yapancı diller, bilim dalları, hobiler gibi eğitimler sunuyor. Uygun fiyatlarla çok iyi eğitimler bulmanız mümkün.

Reddit –  İnternet’te bir çok şey için oy kullanabileceğiniz site, en iyi en kötüyü belirleyebilirsiniz.

OpenSesame – Online eğitimler alabileceğiniz güzel bir site.

Google Scholar – Aradığınız konular ile ilgili daraltılmış bir arama sağlayan Google hizmeti.

 

Quora – Kişisel Gelişimden teknolojiye, sosyal medyadan aile ile ilgili konulara, yemek yapmaya kadar aklına gelebilecek bir çok konu ile ilgili konuları takip edebileceğin, tartışabileceğin ve uzmanlarından yardım alabileceğin bir site.

TED – Zihninizi açacak, yenilikçi, kişisel gelişim için çok güzel videoların olduğu bir site.

Flipboard – Kendi kişisel derginizi oluşturabileceğiniz bir site. Aynı zamanda telefon, tablet gibi cihazlarda da kullanabileceğiniz bir uygulaması da mevcut. Hazırladığınız kişisel derginize Pc, telefon veya tabletten ulaşabiliyorsunuz.

Academic Earth – Dünyadaki en iyi üniversitelerinden eğitimler alabilirsiniz.

Khan Academy – Ücretsiz harika bir site, kayıt olduktan sonra seçimini yaptığınız dersler ile ilgili hemen ücretsiz eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Akademi– Bir çok alanda eğitimlere katılabileceğiniz Türkcell’in eğitim platformu, iş hayatı, sınav eğitimleri, ingilizce eğitimi, sertifika eğitimlerine katılabilirsiniz üstelik video eğitimler.

Code Academy – Uygulama yapmak, web sitesi tasarlamak için gereken kodları yazmanızı öğretiyor.

Cerego – Bellek yönetimi için kullanabileceğiniz bir sistem. Kolay öğrenmeniz için kişiselleştirilmiş çalışma planları oluşturabiliyorsunuz.

Coursera – Hemen her konuda içerik bulabileceğiniz online ücretsiz eğitim sitesi.

iTunes U – Ziyaret edilmesi gereken bir site, en iyi üniversitelerden içerikler bulunuyor

Personal MBA – Yüksek fiyatlı MBA programları için alternatif olabilir.

Anki – Yeni bir dil öğrenebilir, önemli sınavlarınıza hazırlanabilirsiniz size yardımcı olacak bir Flashcard (Sisteminize kurmanız gereken bir program) oluşturuyorsunuz.

Online Akademi– Üniversite düzeyinde eğitimler ile ilgili bilgi alabileceğiniz site -Türkçe

LifeHacker U – ABD’nin en iyi kolej ve üniversitelerden online kurslar alabilirsiniz.

UDEMY – Sitenin yapımcısı Eren Bali isminden de anlayacağınız gibi bir Türk. Dünya genelinde yoğun bir kullanıma sahip olan ve gayet başarılı bir eğitim sitesi. Site içinde Türkçe dahil bir çok dilde farklı kategorilerde ücretli ve ücretsiz eğitimler bulmanız mümkün.

Saylor – İlgilendiğiniz alanla ilgili sertifika alabileceğiniz online eğitim veren site.

Şimdilik paylaşabileceğim siteler bunlar. Sizinde bildiğiniz bu tür siteler varsa lütfen aşağıdaki yorum alanında bizimle paylaşın.

6 Yorum

 1. cengiz dedi ki:

  yazının ilk satırlarındaki cümlelerinize ben de katılıyorum. İnterneti vasfı dışında kullanıyoruz. Halbuki birçok faydalı şeyi öğrenmek mümkün

 2. Beren dedi ki:

  iyi ki bu makaleyi inceledim çünkü online nerelerden eğitim alabilirim onu arıyordum

 3. İsmail dedi ki:

  Bir şeyler öğrenmek isteyen her kapı açık işte buda örnekleri . Pek çok stieden pek çok arklı konularda bir şeyler öğrenebiliriz . Paylaşım için teşekkürler

 4. bayrakçı dedi ki:

  Çok verimli oluyo şu tarz eğitim setleri insanlara dershaneye gitmedende sınav kazanma umudu aşılıyor.

 5. Bayrak İmalatı dedi ki:

  bu güzel paylaşım için teşekkürler

 6. Beylikdüzü Özel Ders dedi ki:

  Paylaşım İçin Teşekkür Ederiz.

Bir Cevap Yazın