En İyi 4 Fotoğraf ve Video Düzenleme Aracı

En İyi İçerik Düzenleme Araçları

En İyi Fotoğraf ve Video Düzenleme Aracı

En iyi içerik düzenleme araçları nelerdir? Hangi bilgisayar programları sosyal paylaşımda ve internetin her alanında kullanılan resim ve içerikleri en iyi şekilde düzenler?

İstisnasız ve tartışmasız en iyi fotoğraf düzenleme aracı Photoshop programıdır. Bu programla var olan resim üzerinde çalışmalar yaparak mükemmel düzenlemeler yapabilirsiniz. Grafik ve fotoğraflarınızı en iyi şekilde düzenleyebileceğiniz bu program ile fotoğraflarınızın renk ayarlarını, kontrast ayarlarını, ölçülerini, çözünürlüklerini değiştirebilirsiniz. İstemediğiniz bölümleri kesmeyi ya da arka plana atmayı, istediğiniz bölümleri ön plana alabilirsiniz. İnternet siteleriniz için Logo ve Banner tasarımı yapabilirsiniz.

Corel Draw Programı

Mükemmel editör programlardan biri olan Corel Draw programı ile video hariç her türlü logo banner ve resim üzerinde dilediğiniz gibi oynama yapabilirsiniz.Corel Draw programını diğer programlardan ayıran en önemli özellik ise bu programın Vektörel çalışması. Yani bu programla hazırlayacağınız her türlü çizim vektörel olduğu için çalışmayı büyüttüğünüz de görüntü kaybı yaşamazsınız.

Coreldraw programı ile; reklam afişleri, kart vizit, gazete tasarımı,logo, banner, sunum hazırlayabilirsiniz.

Sony Vegas Pro: Profesyonel video düzenleme programı olan Sony Vegas Pro ile Youtube gibi dünyaca ünlü video paylaşım sitelerine eğitim videoları slaytlar hazırlayabilir, videolara altyazılar girebilir ve müzik ekleyebilirsiniz. Böylece yapımı tamamen size ait olan profesyonel videolar hazırlayarak amacınıza uygun şekilde kullanabilirsiniz. Özel efektleri başlık ilave etme özelliği, video hızlandırma, yavaşlatma özellikleri, resim ve video dosyaları üzerinde sınırsız çalışma olanakları ile Sony Vegas Pro en önemli içerik düzenleme araçlarından biridir.

Camtasia Studio 7: Dünyaya anlatmak istediğiniz şeyler mi var? Camtasia Studio 7 programı ile bilgisayar masa üstünde yaptığınız çalışmaları videoya alabilirsiniz. Mikrofon yardımı ile sesinizi de katarak ders anlatımlarında bulunabilirsiniz. Youtube sitesinde Camtasia ile çekilmiş milyonlarca video bulunmakta…

 

9 Yorum

 1. Bilal Can dedi ki:

  paylaştığınız video düzenleme programları gerçekten çok iyi. ben de Camtasia Studio kullanmaktayım

 2. Melike dedi ki:

  Diğerlerini bilmiyorum fakat ben şu anda Camtasia kullanıyorum. Ondaki sıkıntım da şu, 30 saniyelik video 450 mb oluyor. Özellikleri de düşüremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • İsmail dedi ki:

   Melike Merhaba, ayarlardan Frame Rate’i düşürmeyi denemelisin. Bu şekilde saniyede kaydedilecek kare sayısını düşürmüş olacaksın.

 3. Selçuk dedi ki:

  Camtasia oldukça kaliteli bir program, tavsiye ederim herkese. Gerek görüntü kalitesi gerek de basit arayüzü açısından gayet iyi.

 4. Hakkı dedi ki:

  Hiç kullanmadım ama ihtiyacım olduğunda aklıma bulunduracağım programları

 5. mutlu dedi ki:

  Normal editsiz fotoğraf kalmadı diyebiliriz, bir takım programlar hepimizin telefonunda bile mevcuttur.

 6. Kerim dedi ki:

  Corel Draw Programını kullanıyorum ben böyle bir program görmedim ; gerçekten çok güzel ve ücretsiz deneyin derim

 7. volkan dedi ki:

  ben uzun zamandor ulead corel programlarını kullanıyorum.draw x5 gerçekten mükemmel bir program

 8. koray dedi ki:

  sony vegas binlerce dolar harcamadan evde 3d bluray disc yapmak isteyenler için süper

Bir Cevap Yazın