Facebook Hashtag Kullanamamak

 Facebook Hashtag

Hashtag’lar Facebook kullanıcılarının kafasını karıştırdı

Bir hashtag oluşturmak için başına diyez (#) işareti koymanız yeterli. Ancak Facebook’ta hashtag’lere tıkladığınızda, çoğunlukla içi boş sayfalara rastlıyorsunuz. Bunun nedeni, hashtag’lerin çok az Facebook kullanıcısı tarafından kullanılıyor olması. Bu ise hashtag’lerin verimliliğini olumsuz etkiliyor.

Facebook hashtag’leri interneti tıkıyor!

Facebook’ta oluşturulan her hashtag, bir internet URL’sine sahip oluyor. Bu sorun gibi görünmeyebilir, ancak bazı kullanıcılar tek bir konu için binlerce hashtag oluşturabiliyor. Üstelik bu hashtag’lerin çoğunun içi boş. Böyle giderse birkaç sene sonra Facebook, milyonlarca ek URL’yi üzerinde taşımak zorunda kalacak.

Gizlilik kuralları hashtag’ler için geçerli

Bir Facebook hashtag’i başlattığınızda Facebook gizlilik ayarlarınız onun için de geçerli oluyor. Yani durum güncellemelerinizi sadece arkadaşlarınız görebiliyorsa, hashtag’inizi de sadece arkadaşlarınız görüyor. Hashtag’lerin çoğunun içinin boş olmasının nedeni de bu olsa gerek. Facebook’taki hashtag’lerin Twitter’daki gibi herkese açık olmaması, onların gerçek amacını sorgulamanıza neden olabilir.

Facebook hashtag’leri gidici mi, yoksa kalıcı mı, bunu şimdi söylemek zor. Peki siz Facebook hashtag’lerini faydalı buluyor musunuz?

Bir Cevap Yazın