Facebook Reklam Verme

facebook reklam verme

Facebook Reklam Verme

Facebook reklam vermenin bir kaç yolu var. Bunlar arasında, sayfa beğenisi, Gönderi öne çıkartma, İnternet sitesi reklamları, uygulama reklamları ve video reklamları gibi seçenekler mevcut. En sık kullanılanlar ise sayfa beğenisi ve İnternet sitesi reklamları.

 

Sayfa Beğenisi reklamlarında amaç sayfada belli bir kitle oluşturup o kitleyle düzenli paylaşımlar sayesinde etkileşim sağlamaktır. İnternet sitesi reklamları ise Facebook sayfasında kendi sitemizin reklamlarının yayınlanması amacını içerir, bu reklam modelinde, sitenizi anlatan bir görsel ve metinle genel bir çalışma yapılarak sitenizin ziyaretçi sayısını yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda, Facebook’tan edineceğiniz bir izleme kodu sayesinde sitenizi daha önce ziyaret eden kullanıcıları tespit ederek Facebook sayfalarında onlara özel reklamlar göstermekte mümkün. Hedef kitle nasıl oluşturulur ondan bahsedelim kısaca.

 

Öncelikle Yönettiğiniz sayfada oturum açmanız gerekiyor, ardından üst kısımda bulunan “Hayranları Arttır” seçeneğine tıklayıp menüden ” Reklam Yöneticisi’ni Kullan” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada yan kısımda ki menüde ” Hedef Kitleler” seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkacak sayfadan “Özel Hedef kitle Oluştur” diyeceğiz ve “İnternet Sitesi Trafiği” dedikten sonra çıkan sözleşmeyi okuyup kabul ediyoruz, karşımıza çıkan ekranda ki kod bizim hedef kitle kaydımızı tutacak.

 

Bu kodu web sitemizde <head> ile </head> arasına eklememiz gerekiyor, yazılım konusunda pek bir fikriniz yoksa sitenizi sizin için yapan kişiden yardım istemenizi öneririm. Sonraki ekranda kod ziyaretçilerin tarayıcısında ne kadar dursun, hangi sayfaları ziyaret edenleri takip edelim gibi ayarlar. Başarılar diliyorum anlayamadığınız bir kısım veya başka sorularınız için alt kısıma yorum ekleyebilirsiniz.

4 Yorum

 1. ozan dedi ki:

  Facebook’a nasıl reklam verilir diye merak edenler ve reklam verirken sorun yaşayanlar için yerinde bir paylaşım olmuş.

 2. şener dedi ki:

  Ben bir kere reklam verdim fakat yanlış zamanda verdim sanırım. Çok etkili olmadı yani.

 3. zeynep dedi ki:

  Ben sadeceondan facebook reklam alıyorum fiyatı da uygun memnunum

 1. 7 Ağustos 2015

  […] Facebook reklam verme […]

Bir Cevap Yazın