Game of Thrones Değerlendirmem

Jon-Snow-dead-Official-HBO

Game of Thrones hakkına tüm izleyiciler hikayelerini yazdı ben de bu kervana katılıp bir iki şey yazmak istiyorum.

Film ile 3. sezonunda iken tanıştım gözümü kırpmadan ilk sezonu izledim daha sonra yavaş yavaş izlemenin daha zevkli olacağını düşündüğüm için 2. ve 3. sezonu 1 hafta da hiç ettim 🙂 Sonra 4. sezon’u  CNBCE’de normal yayın akışında izleyip her 10 bölümlük sezondan sonra ne kadar beklendiğini anladığımda 5. sezonda ilk 4 bölümün sezon başında İnternet’e sızmasına rağmen haftada bir bölüm izlemeye özen gösterdim. Hani çocukken yemekte kızartma olur da köfteleri en sona saklarsınız ya onun gibi bir duygu 🙂

Game of Thrones ilk Sezon

Filmi izlemeye başladığımda farklı olarak karşıma çıkan ilk şey burada Polat Alemdar ölüyor. Eddard Stark babayı ilk kıydıkların da geriye dönüp tekrar tekrar Ned babalı sahneleri seyretmek istedim, nasıl olur da koskoca Eddard Stark ölürdü bu filmin yapmak istediği neydi? Gibi düşüncelerle istemeye istemeye diziye devam ettim belki de o yüzden sezon 2 biraz keyifsiz geçti benim için.

 

Game of Thrones sezon 2

Meğer ben 2. sezon boyunca Eddard Stark babaya üzülürken George amca dizinin önümüzde ki sezon karakterlerinin iyice yerini yapmış bakınız, Baratheon Stannis, Melisandre, Jaqen H’ghar (Saygılar, tırsıyoruz senden), Brienne of Tarthi, Ygritte ve tabii Daenerys Targaryen(Namı değer khaleesi) Önceden de söylediğim gibi benim için ıssız geçen bir sezondu, sonra neyse ki çok beklemeden 3. sezonu izlemeye başladım ilk sezondan beklediğimi aksiyonu burada hissetmeye başladım.

 

Game of Thrones 3. sezon

3.Sezon tam anlamıyla Eddard Stark baba için gibiydi, hep birlikte Robb Stark’ın alacağı intikamı bekliyorduk anne Stark’ın da sürekli desteği ile plan üstüne planlar çok büyük bir savaş bekliyorduk ki? Walder Frey’in düğünü beklenmedik son olunca anladım ki geçmiş ile yaşanmıyor arkadaş. Bir nevi George amca fırçasını attı. Stark’lar kuşkusuz dizide en sevilen aile ama akıllı olmazsanız kalanlarında canını alırım dedi sanki. (Bu arada ben biraz hızlı izlediğim için bu bölümleri farklı bir hisse kapılmış da olabilirim 🙂 )

 

İşte tüm Game of Thrones izleyicilerinin büyülendiği sezon

4.Sezon tam anlamıyla savaşa, entrikaya, ölümlere doyduğum sezon oldu. Şüphesiz en çok konuşulan sahne de Oberyn vs Dağ. Filmi izlemediyseniz ve izleyip izlememek arasındaysanız bu dövüş sahnesini izleyin. Belki sizi diziden soğutabilir ama eninde sonunda o sahneyle karşılaşacaksınız 🙂 Bu iki ustayı karşılaştıran olay da gayri meşru kralımız Joffry. Neyse ki Ned babanın intikamı alındı, kendi düğününde zehirlenen p.çin katili olarak da  annesi olacak … neyse benim ağzım bozuluyor böyle gittikçe. Kısaca 3.sezonda bizi çok üzdüğünü anlayan Gergoe amcamız Bu P.ç’i öldürerek hepimizin gönlünü yaptı diye düşünüyorduk ki! Sezonun sonuna doğru Oberyn’i aldı elimizden kısa zamanda kendini çok sevdiren bu yağız delikanlının ölümü sosyal medyada en az 1 hafta yankılandı. Tabi Tyrion Lannister’ı da unutmamak lazım bu sezonda gönüllere oturan karakterdi kendileri. 4. sezonda ki bölümler beni en çok doyuran bölümlerdi her bölümü ayrı bir haz verdi ve 5. sezonu beklemenin bir anlamı oldu benim için. Ak Gezenler!

 

Game of Thrones sezon 5

  1. sezon başlamadan önce sık sık ortalıkta dolaşan Ak Gezenler ile ilgi fotoğraflar heyecanımı iyice arttırdı ve nihayet uzaktan da olsa Tanışma şerefine vardık kendileriyle. Tam da beklediğim gibi güç tavan! Önlerinde engel tanımayacak bir ordu, merak ediyorum nasıl başa çıkacaklar bu orduyla hem de Jon Snow’suz! Ölümle yaşam arasında çok gezen bir bölümdü diziyi iyice fantastik boyuta soktu denecek bir sezon geçti, ak gezenler, çok yüzlü tanrı, Cersei, Stanniis Baratheon falan derken bu sezonda ihya etti diyebilirim.

Game of Thrones sezon 6

Yok öyle bir sezon, tamamen uyduruyorum şu anda kitap falan da değil yazdıklarım beklentilerim ve isteklerim. Herkes gibi Jon Snow’un ak gezenler tarafında kalan yaşamına devam etmesini bekliyorum bende, Cersei’nin ona işkence yapan kadına yapacaklarını merak ediyorum tabii ki, Sam’i unutmadık okuyup olayı iyi anlamasını bekliyoruz belki döndüğünde Jon Snow için bir çare olmasını ümit ediyorum, Arya tüm Stark’ların intikamı için en hırsı olan ona bir şey olmasın. Ne varsa Khaleesi’de var şu ejderhaları da bir laf dinlese iyi olacak.

2 Yorum

  1. Emin dedi ki:

    sitenizi severek takip ediyorum iyi calısmalar hocam 🙂

Bir Cevap Yazın