Google Cardboard ile Sanal Dünya Deneyimleri

carvboard

Google Cardboard ile Sanal Dünya Deneyimleri

Google Sanal Gerçeklik Gözlüğü, Google tarafından kartondan imal edilmiş ve sizi ucuz yoldan sanal bir dünyaya sokan sistem, gelecekte ki teknolojinin nereye doğru yöneldiğinin fikrini veren bu teknoloji kullanım olarak ta ilk etapta çok basite indirgenmiş durumda.

Kartondan hazırlanmış bir düzeneğin içine Android uyumlu  telefonunuzu yerleştiriyorsunuz, daha önce Google Play’dan indirdiğiniz Google Cardboard adlı uygulama ile de sanal aleme ilk adımınızı atmış oluyorsunuz. İşin daha da ilginç tarafı ise uygulama sizin tüm hareketlerinize duyarlı bir şekilde çalışıyor.

Yakın gelecekte artık hepimiz oyunlarda ki kahramanların yerine savaşan, uçan, o fantastik ortamlarda gezen kişiler olacağız gibi, bir dönem Blizzard şirketinin Worl of Warcraft oyununda ki oyuncularına yaptığı bir Nisan 1 şakası vardı. 14$ karşılığında alabileceğiniz, başa takılabilen ve üzerinde gözlük olan şapka sayesinde oyunun içinde geziyormuş hissine sahip olacak hatta şapkanın içinde ki düzenek sayesinde, oyundaki karakterin yediği yemeklerin tadını bile alabileceksiniz diye bir duyuru yapmıştı, ürün siparişini vermek için ilgili sayfaya girdiğiniz de ise ürünün stokta kalmadığını görüyordunuz. Ardında tahmin edebileceğiniz gibi çığ gibi bir talep, şaka! yok öyle bir şey! diyene kadar ne acılar çekmiştir Blizzard o dönem düşünün artık. Şimdi  bu sistemi  hayata geçirebilmek için bir umut doğmuştur onlara da.

Google Cardboard şu anda Türkiye’de de satılmakta ürünü almak isteyenler Google üzerinden arama yaparak ürüne rahat bir şekilde ulaşabilirler, hatta biraz emek harcayarak belki kendileri bile yapabilirler.

Ürünün sitesi  www.google.com/get/cardboard

1 Yorum

  1. bahadır ateş dedi ki:

    böyle ilginç şeyleri denemek lazım keşke deneyebilsek….

Bir Cevap Yazın