Google Reklamları

google reklam

Google Reklamları

Google bugün İnternet’teki en büyük arama motoru şüphesiz, buda onu doğal olarak dünyanın en büyük reklam firması yapar, insanlar giyeceği elbiseden, yiyeceği yemeğe, gideceği tatilden hastalığının şifasına kadar her şeyi Google’dan sorar durumda. Bu kadar sorunun cevabını bilipte para kazanmamak olmaz tabii.

 

Fakat, Google’ın çok adil bir yapısı olduğu da inkar edilemez. Elindeki tüm bu bilgilerle hem iyi kazanıyor hemde konuyla muhattap herkese kazandırıyor.  Tüketici aradığı bir ürünü en uygun fiyata bulurken, satıcı daha geniş bir kitleye ulaşabiliyor. Hatta bu alışverişte arada Google ile beraber reklam yayını yapan 3. şahıslar bile kazanç sağlıyor.

 

Haliyle bu kadar kalabalık bir yapının içine giren satıcılar genelde yollarını şaşırabiliyorlar. Bir ürün satmak için nereden ve nasıl başlayacağı bilemeyen işletme sahipleri bu  karlı sistemde zararlar edebilmektedir. Google’ın reklam sistemi geleneksel reklam mantığından farklı çalışmaktadır. Örneğin bir cep telefonu ihtiyacınız olduğunda, Google’a  cep telefonu markasını yazar arama yaparsınız ve o zaman reklam verenin ilgili reklamlarını görürsünüz. Bir gazete veya otobüs durağında ki reklam gibi herkes tarafından değil konuyla ilgili kişiler tarafından görünür reklamlarınız ve en önemli kısım reklamınız ilgili kişi tarafından ilgi gördükten yani reklamınıza tıklandıktan sonra ödeme yapabilirsiniz.

Düşünsenize X marka cep telefonunda fiyat olarak çok iyi olduğunuza eminsiniz ve bu telefonu internet reklamları ile satıyorsunuz, almak isteyen 1000 kişiden 950 tanesine satma ihtimaliniz var… Ne kadar satış yapmak istediğinize karar verebileceğini muhteşem bir yapı. Tabii doğru yapılandırma ve reklam yönetimi ile bu muhteşemlik mümkün.

Son olarak size önerim, ciddiye alın… Doğru yapılandırma, uygun bütçeler ve doğru iş ortakları sizi satışlarınız da başarıya götürür. Profesyonel bir iş ortağı ile siz işinize odaklanırsınız partneriniz reklam yapılandırmanıza.

Bol Kazançlı Günler.

2 Yorum

  1. onur dedi ki:

    google reklamlar özellikle sitesi olanlar için candır gerisi yalandır. başarılı ilerlemeler sonucunda bende google reklemlarını artık yayınlayabiliyorum.

  1. 8 Ağustos 2015

    […] hangi kelimeleri kullanarak buldu (Anahtar kelimeler) gibi detaylara da ulaşmanız mümkün ve Google reklamlarını kullanıyorsanız bunlar ile ilgili detaylı raporları buradan da kontrol […]

Bir Cevap Yazın