Neden E-Ticaret Yapmalısınız?

 

Neden-Eticaret

Neden E-Ticaret Yapmalısınız?

Ticarette maksat daha çok satış yapabilmek ise, bunun yolu günümüz şartlarında sadece e-ticaret ile mümkün diyebilirim.  Bugün fiziki bir mağazada ulaşabileceğiniz insan sayısının yüzlerce katı insana İnternet aracılığı ile ulaşmanız mümkün.

Satışını, üretimini yaptığınız ürünleri direkt son kullanıcıya veya satış kanallarınıza ulaştırmak artık çok daha kolay. Açacağınız bir web sitesi ve İnternet’te yayımlayacağımız reklamlar ile tahmin edeceğinizden fazla satışlar gerçekleştirebilirsiniz, hatta bu rakam fiziki bir mağazanıza kıyasla bir kaç katına çıkabilir.

Web Sitenizin Mağazanıza Sağlayacağı Katkılar

Bir web sitesi açarak fiziki mağazalarınızı da güçlendirmeniz mümkün olacaktır, açtığınız web sitesi aynı zamanda fiziki mağazanızın da bir yüzü olacağından, mağaza müşterileriniz de de alış veriş konusunda farklılıklar gözlemleyebilirsiniz. İnternet’te kendinizi ne kadar iyi temsil ederseniz mağazanızda da o kadar kaliteyi yükseltmiş olursunuz. Hem de bu mağazanızın prestiji sizin için çok daha az harcama ile gerçekleşmiş olur.

Daha Kolay Hedef Kitle

Satışını yaptığınız ürünlerin müşterilerini bulmak her zaman bir deneyim gerektirmiştir, mağaza açarken de açtığınız mağazayı doğru yere açmış olmak önemlidir. İnternet’te hedef kitlenize fiziki bir mağazaya göre çok daha net ve kolay ulaşırsınız. Ayrıca verdiğiniz reklamlarda da seçtiğiniz hedef kitlede sadece ürün ile ilgilenen hedef kitleyi muhattap alacağınız için gereksiz harcamalardan da kurtulmuş olursunuz. (İlgili yazılar için buraya tıklayın)

Günümüz dünyası yemek tariflerinden, gezi planlarına, çocuk bakımlarından alacakları kitaplara, ev eşyalarından cep telefonlarına kadar her şeye İnternet kullanarak ulaşmakta, ticarette bu konuda ciddi boyutlarda nasiplenmiş durumda. Bu kadar kolaylığın sağlandığı bir sistemde bulunmak ve dönen çarkın içinde bir dişli olmak kaçınılmazdır.

Google’ın da dediği gibi “İnternet’te Görüşmek Üzere”

1 Yorum

  1. Bilal Can dedi ki:

    e-ticaret bence çok avantajlı. alınan ürünler gerçek mağazalardan alınanlara göre daha ucuz ve indirimli olabiliyor.

Bir Cevap Yazın