Sanal Mağaza Açmak

 

sanal mağaza

Sanal Mağaza Açmak

Web siteleri özellikle işletmeler için artık olmazsa olmaz bir halde, doğru yapılandırma ve kullanımla işletmeye ciddi katkılarda bulunan web sitelerini gerek işletmenin kartviziti gerekse yeni satış mağazası olarak açmak mümkün. Kartvizit olarak açmaktan kastım, işletmeyi tanıtan, verdiği hizmetlerden veya satışlardan ve iletişim bilgilerinden bahseden şık, modern yapıya sahip bir web sitesi. Satış mağazası olarak açmak ise (Asıl konumuz) sizinde anladığınız gibi sanal mağaza açmaktan bahsediyorum, ne olursa olsun gerekli özeni gösterirseniz karşılığını mutlak alırsınız.

Sanal mağaza açarken en çok yapılan hataların başında sanal mağaza açmayı çok hafife almak geliyor, fiyatını ödeyerek açtığınız bir sanal mağaza kendi kendine para getirmez, bu algı büyük bir yanlıştır, tanınmış e-ticaret sitesi satışı yapan firmaların referanslarını incelediğiniz de bu türde bir çok siteye rastlayabilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi açacaksanız şunları unutmayın; yaptığınız işte fiziki bir mağaza açtığınızda ne kadar masrafınız olacaksa sanal mağazada da en az o kadar masrafınız olur. Bu ilkiydi.. Daha sonrası için ise aylık bir fiziki dükkana harcayacağınızdan fazlasını harcayacağınız zamanlar olacağını unutmayın. Tabii bu durum iyi bir yapılandırma ve yönetimle harcadığınız kadar kazanma evresine geçecektir. Evet yanlış anlamadınız son cümleyi doğru yapılandırma ve yönetimle sanal mağazanızdan ne kadar kazanacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz tabi bu belli bir zaman dahilinde tecrübeyle sabitlenebilecek bir özelliktir. Şunu demek istiyorum ki bir mağaza açtığınızda kira, eleman, elektrik, telefon, su vb.. giderlerinizin benzerleri sanal mağazanızda, reklam, hosting, domain, sertifika, vb.. şeylerdir. Bunlara harcayacak zamanınız veya zaman harcayacak bir iş ortağınız yoksa bu işi başlamadan sonlandırın derim.

Web sitenizin kurulumu, tasarımı ve yönetimi için mutlaka profesyonel yardım almalısınız. bu işler için yönetim ücretleri karşılığında sisteminizi güçlendirebilecek Ajanslar var. Web siteniz için hazırlanacak tasarım yazılım ve daha sonrasında yönetimini de yapabilecek kapasitede ki Ajanslar sizi başarıya götürecektir

2 Yorum

  1. feyyaz dedi ki:

    Kesinlikle hafiffe alınacak bişey değil. Kuvvetli araştırmalara ve referanslar eşiğinde sanla magaza girişiminde bulunmak lazm.

  1. 8 Ağustos 2015

    […] sitesi açarak fiziki mağazalarınızı da güçlendirmeniz mümkün olacaktır, açtığınız web sitesi aynı zamanda fiziki mağazanızın da bir yüzü olacağından, mağaza müşterileriniz de de […]

Bir Cevap Yazın