Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimleri

sosyal medya kampüsü

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimleri

Ticaretin en yoğun şekilde yapıldığı bir zamanda yaşıyoruz. Geçmiş zamanlarda yapılanla bugün yapılan ticaretin en büyük farkı ise son kullanıcılar arasında bile global ticareti sağlayan internet. Şu anda bir ürüne ulaşmak o kadar basit ki Paris’de ki bir mağazadan çok beğendiğiniz bir elbiseyi internet aracılığı ile çok basit bir şekilde sipariş verebilirsiniz veya Çin’de yaşayan birisi sizin el emeği ile yaptığınız ayakkabıyı çok beğenerek sipariş edebilir.

Akıp giden zaman karşısında en hızlı gelişen ve zamana en hızlı ayak uyduran sistem kuşkusuz ticarettir. Sizde bir şekilde bu sistemin içindeyseniz ve satış yapmak için çabalıyorsanız yeni olan her şeye açık olmalısınız. Bugün ticarette en etkili pazarlamayı yapabileceğiniz yerlerin başında internet geliyor. Yaptığınız işi büyük kitlelerle buluşturmak istiyorsanız bu alanda etkin bir rol almalısınız aksi halde zaman sizi de yutup geçecektir.

Yaptığınız her neyse, insanlara ulaşmak ihtiyacınız varsa ve bu konuda interneti kullanmayı düşünüyorsanız bunu doğru kullanmak da çok önemlidir. Mesela, internet sayesinde bir ürünü veya bir hizmeti sadece ilgili kitleyle buluşturmak. Size uygun olan sosyal ağlarda var olmak ve bu ağlar aracılığı ile insanlarla etkileşime geçebilmek onların fikirlerini alabilmek. Zaman zaman kendinizi hatırlatmak için sizinle ilgilenen kişilere mailler göndermek ama insanları sıkmadan onları özel hissettirebilmek… Bu gibi şeyler ve benzer bir çok yöntemle insanların ilgi odağı olabilmeniz mümkün.

Tabii ilgi odağı olabilmek için ne kadar içten ve samimi davranmak doğru olsa da profesyonellik için teknik detayları da bilmek zorundasınız. Bu işi ciddiye aldıysanız ve geleceğinizin internette olacağına inandıysanız profesyonellerden eğitim almanız şart. Böyle bir eğitim için benim şu anda ki önerim Sosyal Medya Kampüsü olur. Şahsen çok canımım çektiği aralarında olmak, eğitimlerine katılmak için can attığım bir ekip. Adlarından sık sık söz ettiren, dijital ortama tam anlamıyla hakim kişiler var eğitmenler ve konuşmacılar arasında. Sosyal Medya Kampüsü eğitimleri ile özellikle e-ticaret alanında iseniz kurstan, baştan aşağı girişiminizin tüm adımlarını planlayabilecek ve yönetebilecek birikime sahip şekilde çıkabilirsiniz…

Online bir girişiminiz varsa, sosyal medya yönetimi, internet reklamları yönetimi, girişiminize ücret ödemeden edineceğiniz ziyaretçiler, itibar yönetimi, mailing sistemleri gibi bir çok konuda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu konuların hepsini hızlı ve doğru bir şekilde öğrenmek için güvenilir bir yerden eğitim almak önemli. Sosyal Medya Kampüsü’nün eğitici kadrosunu ve konuşmacılarını incelediğimde gerçekten konuya hakim kişilerin olduğunu gördüm. Sizde sosyalmedyakampusu.com sitesini ziyaret ederek içerik hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medya Kampüsü eğitimlerinde benim özellikle dikkatimi çeken bir şey, sizi sadece bir alanda değil online bir girişimi yönetebilmek için gerekli tüm alanlarda bilgilendirmeleri. Sosyal medya, dijital pazarlama, Seo, itibar yönetimi, E-mail marketing, bilişim hukuku gibi çok önemli konuların işlendiği 60 saati geçen bir eğitim sonunda bu işe gerçekten gönül verdiyseniz sisteme tam anlamıyla hakim bir şekilde eğitimden ayrılmanız mümkün.

Girişimizin online bir girişim olup olmaması çok önemli değil, günümüzde iyi bir tanıtım için internetin kullanılması artık kaçınılmaz. Sizin için önemli olan büyük kitlelere ulaşmak ise bugünün şartlarında internet bu iş için en iyi kaynaklardan biri. Televizyon kanalları, gazeteler, dergiler, açık hava reklamcılığı ne kadar etkin bir şekilde hayatımızda olsalar da geleceğin en etkili reklam pazarı değiller. Geleceğinizin internette olduğuna sizde inanıyorsanız bugünden bu pazarda etkin olabilmek için bir şeyler yapmalısınız.

 

 

16 Yorum

 1. şeyda dedi ki:

  son zamanlarda en çok kullanılan yötemlerden biri oldu sosyal medya da

 2. bahadır ateş dedi ki:

  sosyal medya her şeyin pazarlandığı bir alan oldu, taktiğe pek gerek yok azıcık para geri si tamam….

 3. alican dedi ki:

  şu an çok moda sosyal medya ticareti bu iş için özel şirketler kurulmuş durumda piyasa orada artık

 4. recep dedi ki:

  Geleceğinizin internette olduğuna sizde inanıyorsanız bugünden bu pazarda etkin olabilmek için bir şeyler yapmalısınız. çok güzel bir açıklama olmuş düşündüğüm şeyleri çok güzel anlatmış arkaşımız.

 5. feyzullah dedi ki:

  güzel bir konu sosyal medyanın gücünü ortaya koyan bir açıklama

 6. alican dedi ki:

  eğitimler bu alanda atılım ve girişimcilik için önemli bir olgu bu anlamda kişi kendini geliştirebilir

 7. seyfullah dedi ki:

  sosyal medya kendini bu konularda kanıtladı geleçeğehizmet etmeye başladı

 8. Taha Soyoğlu dedi ki:

  Sosyal medyada pazarlama sanki çok basit bir şeymiş gibi gözüküyor ama öyle değil. Eğitim şart.

 9. seyfi dedi ki:

  çok yerinde bir konu Avrupada internette on line işlemlerde 3.sıradaymışız

 10. faik dedi ki:

  herkez sosyal medyada herşeyi reklam ediyor normaldir böyle olması gerekiyor artık.

 11. nebi dedi ki:

  güncel zamana endexlenmiş bir konu geleceğin şifreleri gibi güzel anlatılmış

 12. Mustafa Bedir dedi ki:

  Sosyal medya günümüzün vebası gibi. İnsanları kontrol altına almak için çok iyi tasarlanmış bir silah.

 13. ali Osmanlı dedi ki:

  Çok doğru bir yazı bu tarz ticaret için eğitim sart

 14. Yalçın dedi ki:

  bu tarz workshoplara katılmak lazım aslında neticede işimiz bu gücümüz bu

 15. erhan dedi ki:

  Sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimi su gibi ekmek gibi önemli. aslında şimdi değil gelecek için çok önemli. Yakında bu tarz bir kursa giderek geleceğinizi daha garanti hissedebilrsiniz. https://preply.com/tr/ingilizce-eğitimi/skype yanına bir de yabancı dil oldu mu 10 numara 5 yıdız. haksız mıyım. sevgiler.

 1. 9 Kasım 2017

  Such a nice blog.

  I have read an amazing article here.

Bir Cevap Yazın