Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

 

Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Twitter’da Takipçi Sayınızı Arttırın!

Twitter’da takipçi sayısını arttırmak ayrı bir kavramdır, Twitter’da kaliteli takipçi sayısını arttırmak ayrı bir kavramdır. Bunun için öncelikle neden takipçi sayısını arttırmayı amaçladığınızı ortaya koymanız gerekiyor. Sözgelimi bir ürün mü satmak istiyorsunuz? Ya da bir ürünün satılmasına aracı mı (affiliate) olmak istiyorsunuz? Belki de bir kalabalığın sizin düşüncelerinizi öğrenmesi tek amacınız olabilir. Amaç bu konuda önem arz ediyor.

Sıradan takipçi arttırmanın kolay yollarından biri takipçi kasma programlarını kullanmaktır. Takipçi kasma programları çoğu zaman işe yarar. Burada önemli olan şey, yazdıklarınızı twitlerinizi retweetleyecek bir topluluk isteyip istemediğinizdir. Gerçekten tweetlerinize değer verecek ve onları savunacak sadık takipçi istiyorsanız işte yapacaklarınız;

Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

  1. Hangi alanda adınızı duyurmak istiyorsanız o alandaki rakiplerinizi yakından takip edin. Onlardan bir farkınız olmalı. Fark yaratmak daima başarıyı getirecektir. Hayal gücünüzü kullanarak onlara nasıl bir fark atacağınızı ortaya koymanız gerekir.
  2. Twitter hesabınızın arka planını özelleştirin. Sizi ifade edebilecek iyi bir logo veya resim veya yazılı resim ekleyebilirsiniz. Corel Draw 7 veya Photoshop programı ile kısa sürede mükemmel bir resim-logo yapabilirsiniz.
  3. Atacağınız twitler herkesi ilgilendiren güncel ve anlamlı twitler olmalı. Eğer takipçileriniz size bir soru soruyorsa mutlaka yanıtsız bırakmayın.
  4. Fark yaratın. Kendi kendinize şu soruyu sorun. Neden insanlar beni takip etsin? Bu sorunun cevabını bulana kadar vazgeçmemeniz size başarıyı mutlaka getirecektir. Elbette bulduğunuz yanıtın takipçilerinizi de ilgilendirmesi gerekiyor. Söz gelimi herkes beni takip etmeli çünkü ben güzelim:) demek abesle iştigalden başka bir şey değildir.
  5. Twitlerinizi yazarken imla kurallarına ve dil bilgisi kurallarına riayet etmeniz gerekir. Şöyle bir twit hiç ilgi görmez:” ezoncebrofogördm” Bu Twit çok büyük sansasyon yaratacak kapasitede olmasına rağmen hiçbir ilgi görmeyecektir. Doğrusu şu:” Arkadaşlar, inanamayacaksınız ama az önce bir UFO gördüm ve videoya çektim!”
  6. Avantajlarınızı ortaya koyun, belirginleştirin.

1 Yorum

  1. Bilal Can dedi ki:

    bu işi sanırsam parayla yapan kişiler varmış ve istenilen sayıda takipçiyi size gönderiyorlarmış hemen

Bir Cevap Yazın