Twitter Lightning Nedir?

Twitter-Lightning-Nedir

Twitter Lightning Nedir?

Twitter yeni projesi Lightning hem Twitter kullanıcıları hemde Twitter’da kaydı olmayan kişilerce kullanılabilecek. Yeni özellik yeni bir ekranla karşımıza çıkıyor.

Twitter Project Lightning Nedir?

Çıkan haberlere göre ilk hayata geçecek özellik etkinlikleri tüm dünyaya ulaştıracak olması. Mesela Türkiye’de ki seçimler ile ilgili bir Lightning timleline oluşacak ve sistem Türkiye’de ki seçimler ile ilgi belirlediği anahtar kelimeleri gördüğü her tweeti bu timelinea taşıyacak veya Galatasaray Fenerbahçe  gibi büyük bir derbi için Twitter bir lightning timeline oluşturacak ve kendi belirlediği önemli anahtar kelimelerin geçtiği her tweeti bu timeline da gösterecek.

Twitter Lightning Nasıl Kullanılır?

Özelliği kullanımı için mobil uygulamalarda alt kısımda bir tuş ile olacak, bu tuşu kullandığımızda önceden belirlenmiş etkinlikler veya anlık olan olaylar ile ilgili Lightning timelinelar olacak ve ilgilendiğimiz konuyu buradan takip edebileceğiz, Twitter üyeliği bulunmayanlarda bu konulara abone olup konu ile ilgili gelişmeleri takip edebilecek.

Twitter Lightning’de Periscope ve Vine da Kullanılacak

Twitter Lightning’in beklenen bir diğer etkileyici özelliği de etkinlik akışında Vine ve Periscope yayınlarının da ekleneceği. Twitter‘ın çıkarttığı yeni uygulama Periscope’un bu alanda çok aktif bir rol alacak gibi. Canlı yayınlar ile özellikle konser, spor karşılaşmaları gibi durumlarda etkinliğe ait Lightning timelinelarda bol bol Periscope yayınları ile karşılaşacağız gibi.

Twitter Lightning Neden Çıktı?

Özellikte ki esas amaç Dünya genelinde olan tüm etkinlikleri bir araya toplayarak kullanıcıların ilgi duydukları etkinliklerden haberdar olmak, etkinlik ile ilgi mesaj gönderenleri de takip etmeden mesajlarına ulaşmak bir diğer etkileyici özellik.

 

Bir Cevap Yazın