World of Warcraft Filmi

World of Warcraft Filmi

World of Warcraft Filmi

World of Warcraft, her video oyunu sevenin mutlaka bir kez denemiş olduğu ve fantastik aksiyondan hoşlananların ilgiyle oynamayı sürdürdüğü bir oyun olarak piyasayı hâlen canlı tutan ürünlerden bir tanesi… Bu fantastik dünya şimdi vizyona girmeye hazırlanıyor…

Dünyaca popüler oyunun hayranlarının uzun zamandır beklediği ve sürekli çıkış tarihinin değiştiği World of Warcraft filmi 10 Haziran 2016 (Türkiye için gösterim tarihi) olarak sonunda netleşti. Filmin yönetmen koltuğunda Duncan Jones oturuyor. Film, aksiyon, macera ve fantazi filmleri içinde 2016’nın en iddialı yapımlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Filmde Vikingler’den hatırladığımız Travis Fimmel ile Son Kalan’dan Ben Foster, Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti’nden unutamadığımız Toby Kebbell gibi isimler var. Uzun zamandır bekleyen hayranlarını hayal kırıklığına uğratmamak için oyunun yapımcısı Blizzard hiç masraftan kaçmamış hissini veriyor.

 

World of Warcraft filmi için hazırlanacak tanıtım videosu, fragmanlar çıktıkca konunun altına ilave edeceğim, Legendary şu anda sadece bir adet 360 derece videosu yayınladı ve çeşitli görseller paylaşılmış durumda. Özellikle son iki poster, oldukça popüler oldu kısa süre içinde. World of Warcraft veya Warcraft olarak beyaz perdeye taşınacak olan World of Warcraft filmi, gelecek yıl Haziran ayında Türkiye’deki izleyicisiyle de buluşacak. Daha neredeyse bir yıl varken bu denli heyecanlandırmayı başarabilen yapım sayısı gerçekten az olduğu için film hakkındaki beklentilerin çok yüksek olduğu rahatça yorumlanabilir…

Videonun sol üst köşesinde bulunan yönlendirme tuşlarını kullanarak veya mouse ile video üzerinde sol tuşa basılı halde sağa, sola, yukarı, aşağı çevirerek 🙂  Stormwind şehrini daha yakından tanıyabilirsiniz.

 

Uzun yıllar oyunu oynamış biri olarak filmin çıkması beni çok heyecanlandırdı. Konuya uzak olanlar için şunu söyleyebilirim, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit tadında bir film bekliyorum. Ayrıca bir seri olarak devam ederse Fantastik film sevenleri Hobbit’den sonra düştüğü boşluktan kurtarır.

Warcraft Film Fragmanı

3 Yorum

  1. Veysel ÖZTÜRK dedi ki:

    Harika bişi gelecek gibi benziyo bakalım merakla bekliyoruz heyecan dolu bir bilimkurgu olur bu film

  2. Bilal Can dedi ki:

    işte olay budur denen şey bu olsa gerek. yıllardır oynadığımız oyunun filmi geliyor 🙂

  3. Mehmet Altan dedi ki:

    Umarım diğer oyundan uyarlanan filmler gibi fiyasko yaşanmaz adam akıllı bir yönetmen işin içine girerse olur

Bir Cevap Yazın