Yapmanızı Önerdiğimiz WhatSapp Ayarları

whatsapp ayar

Hepimizin hayatına giren Whatsapp hakkındaki bu ayarlar çok işinize yarayacak. 500 milyon kullanıcıya ulaşan Whatsapp’ı kullanırken hepimiz bir takım problemlerle karşılaşıyoruz, aşağıda en sık karşılaşılan sorunlar ile ilgili yardımlar bulunmaktadır.

Whatsapp Ayarları

Whatsapp Ayarları Sesli arama özelliği

WhatSapp’ta sesli arama özelliğini kullanmak için kişiyle olan sohbet pencerenizi açarak üst kısımda ki telefon simgesine basman yeterli olacaktır. Operatör ücreti ödemeden ücretsiz olarak İnternet üzerinden kişi listen ile sesli görüşme yapılabilecek bir özellik.

WhatSapp Ayarları numaranı değiştir

Telefon numaranı değiştirdin fakat WhatSapp’ı eski telefon numaranla kullanmaya devam mı ediyorsun? Bu durumu düzeltmek için yeniden WhatSapp’ı kurmana gerek yok Ayarlar>Hesap>Numarayı değiştir seçeneği tüm ayarlarını ve gruplarını yeni numarana taşıyacaktır.

WhatSapp’ı bilgisayarında kullanma

Whatsapp’ı bilgisayarda kullanmak oldukça basit, bunun için web.whatsapp.com adresine giriyoruz açılan ekranda bir QR kod bizi karşılıyor burada yapmamız gereken WhatSapp’ı kullandığımız telefonumuzda ayarlar kısmını açtığımız menüye (Sağ üstteki 3 nokta olan menü) tıklayıp seçenekler arasında ki WhatSapp web’i seçmek, açılan QR kod okuyucuya bilgisayar ekranımızda ki kodu okuttuğumuz da otomatik olarak WhatSapp’ı bilgisayarımızda açmış olacağız.

WhatSapp Ayarları silinmiş mesajları kurtarma

WhatSapp’da sildiğin mesajlarına yeniden ulaşman gerektiğinde ne yapman gerektiğini biliyor musun? Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığında WhatSapp’ı cihazından kaldırıp tekrar kurduğunda eski mesajları yüklemek isteyip istemediğini soracaktır.

WhatSapp son görülmeyi gizleme

WhatsApp’ta son görünme tarihini gizlemek istiyorsan yapman gereken Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Son görülme ayarını incelemen ve Herkes-Kişilerim-Hiç kimse seçeneklerinden uygun olanı seçmen yeterli olacaktır.

WhatsApp’ı kilitleme

WhatsApp’ta ki mesajların başkaları tarafından görünmesinden rahatsız mısın? Telefonuna Applock gibi bir uygulama kurarak WhatSapp’ı şifreleyebilirsin, bu uygulama sayesinde telefonda ki istediğin diğer Mobil uygulamaları da kilitlemek mümkün.

WhatSapp Dosya aktarımı

PDF, APK, ZIP gibi uzantılara sahip dosyaları WhatSapp ile paylaşmak için gönderenin ve alıcının cihazında Whats Packed 2 Ads uygulaması bulunması yeterli.

WhatSapp ana ekrana konuşma kısayolu ekleme

Sürekli mesajlaştığınız bir grubunuz var ve bunu cihazınızda ana ekrana kısayol eklemek istiyorsan grubun üzerine basılı tutup ve Sohbet kısayolu ekle seçeneğine tıklayın artık popüler konuşmanız ana ekranınızda. Aynı şeyi ana ekranda olmasını istediğiniz kişiler için de yapabilirsiniz.

WhatSapp internet kotanız emin ellerde

WhatSapp’ta arkadaşlarınızın gönderdiği  resim, ses, video gibi gönderiler çoksa ve internet faturanızı etkiliyorsa bunun için yine Ayarlar>Sohbet Ayarları>Medyayı otomatik indir seçeneği içerisinde bu tür paylaşımların hangi ağ kullanılırken indirileceğini seçebilir siniz.

WhatSapp Ayarları profil resmini gizleme

Profil resmini herkesin görmesini istemeyebilirsin veya sadece kişi listende olanlara profil resmini gösterebilir kişi listende olmayanlara gizleyebilir veya hiç kimseye profil resmini göstermeye bilirsin bunu ayarlamak içinse Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Profil Fotoğrafı ayarlarını ziyaret etmen yeterli olacaktır.

 

Whatsapp hakkında bilgilerin olduğu Whatsapp ile İlgili 8 İpucu adlı yazıyı da incelemek isteyebilirsiniz.

8 Yorum

 1. sürgün dedi ki:

  Teşekkürler. İşime yaradı.

 2. İsmail dedi ki:

  son görülmeyi gizlemeyi arıyordum eyvallah

 3. herkezin bilmesi gereken faydalı bilgiler teşekkürler..

 4. keşke site yapımıyla ilgili paylaşımlarda bulunsa 🙁

 5. Batuhan Turan dedi ki:

  bilgi için cok tesekkürler

 6. xrayproof dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler faydalı bir yazı olmuş

 1. 8 Ağustos 2015

  […] ile ilgili diğer yazı Yapmanızı önerdiğimiz Whatsapp Ayarları‘na da göz […]

Bir Cevap Yazın